Yedek Parça alırken dikkat edilecekler

Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yedek parça alırken dikkat edilecekler, daha önceki konumuzda yedek parça tercihinin  nasıl olması gerektiğini anlatmıştık. Şimdi ise dikkat edilecek hususları sıralıyoruz.

Yedek Parça Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle orijinal mi yan sanayi tercih edeceksiniz.

Orjinal ise;

Servis kanalıyla sıfır olarak tercih edebilirsiniz.  Serviste uzmanlar sizin aracınız için hangi parçanın ihtiyacı olduğunu tespit edip,  yurtiçindeki üretici firmanın depolarında mevcut ise yoksa yurtdışından üretici firmanın fabrikasından  getireceklerdir.

Yedek Parça Alırken Orjinal Çıkma Parçaları Göz Ardı Etmeyin

Çıkma orijinal parça, düşündüğünüzde  ise yurtiçindeki yedek parça firmalarından temin edilir. Çıkma orijinal parçaları sizdekinin arızalı parçanın resmini ve kodunu göndererek firmalar ile teyit ediniz. Aksi takdirde parça uymama ihtimali yüksektir. Çıkma parça firmaları genellikle muhayyer olarak parça gönderirler. Yani parçanın uymama veyahut da arızalı çıkma durumunda değişim, değişimi mümkün değilse iade alırlar.

Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecekler

Yan sanayi ürünlerde ise;

Parça görüntü olarak aynı olsa bile yada kodu tutsa bile küçük aksilikler çıkmaktadır. Tırnakları farklı olabilmekte, aynı boyut veya ebatlarda olmamaktadır, elektronik parçalarda uyum problemi genellikle yaşanmaktadır. Ama bazı yan sanayi üreten firmalarda orijinal parçaya çok yakın üretim yaparlar, bunlarda iyice soruşturulması, ürünün orijinal veya çıkmasına ulaşamadığınızda düşünebilirsiniz.